Előjegyzés:
Kérlek, ha látod a Te párosításod, egy e-mail keretében írd meg a következőket:
Előjegyzés előnyei:
Első képek az alomról, malacról Hozzád jutnak el. Ha valamelyik tetszik, elsőként te tudod lefoglalni. Természetesen amilyen sorrendben írtok, olyan sorrendben lesz az előjegyzés egy bizonyos kölyökre.
Foglalás:
Amennyiben az előjegyzés után úgy döntesz, hogy megtaláltad nálunk a tökéletes tengerészed, írj egy e-mail-t (Kapcsolat menüpontban található címre), és közös megállapodást követően egy bizonyos összeggel le lehet foglalni a tengerimalacot. (Ez az összeg 2000 forint, ami a vételárból automatikusan lejön természetesen.) Foglalásból visszalépésnél ez az összeg nálunk marad. (Természetesen, ha 2000 Ft vagy alatti a malacka, akkor a vételár 50%-a ez az összeg.)
Ha a kölyökért a gazdi az elhozható dátumon túl 5 napig nem jelentkezik, akkor automatikusan eladóvá válik újra.
Mikor lehet elvinni?
4 hetes kortól, ha a kisállat elérte a 250 grammos súlyt. Ha nem, akkor +1 hétig még nálunk marad (óvodában a többiekkel) és ha elérte a kiadási súlyt, akkor a gazda el is viheti. Ez az időszak díjmentes.
Későbbi elvitel: foglaló összeg átutalása, 1 hétig díjmentesen maradhat, utána +200 forint / nap.
Nőstény + hím párosítást csak indokolt esetben adok el egy helyre (tenyésztőket kivéve), és esetleges ivartalanítási szerződés mellett, ha a szituáció úgy kivánja.
Társítások:
Mindenek előtt szeretném leszögezni: a tengerimalac társas állat, egyedül tartása csak nagyon egyedi, vagy szélsőséges esetben ajánlott! (Elhízás, depresszió miatt.)
Két azonos nemű állatka tartása a legcélszerűbb.
Nőstények együtt tartása:
Ez a legcélszerűbb párosítás, ritkán utasítják vissza egymás társaságát. Akár 3-4 nőstény is tud együtt élni, megfelelő alapterületen.
Ha mégis veszekedés van (vér nélkül), akkor a ketrecbe helyezzünk több búvóhelyet, házat, amik megtörik a nagy teret, és így minden malacka kiválaszthat magának a ketrecen belül is egy saját kis zugot! (Hímeknél is igaz ez az elv.)
Két hím:
Lehetséges két hím együtt tartása. Legykönnyebb megoldás, ha frissen leválasztott kölyök hímeket teszünk össze, így megszokják egymást, gyorsabban eldöntik a rangsort. Lehetséges két ivaros hím összeszoktatása is, illetve a kölyök-felnőtt társítás is. Hímeknél fontos az alapterület, az esetleges rangsori összezörrenéseknél, illetve a terület elrendezés is. Léteznek olyan hímek, akiket lehetetlen összeszoktatni, de ez a nőstényeknél is igaz (nem igazán gyakori eset).
Fontos: 2 hímet egy ketrecben tartani, ahol nőstény tengerimalac(ok) is van(nak) a közelben, nem ajánlott, mert megérzik a lányok illatát, és verekedhetnek! (Akár vérre menően is)
Ivartalanított hím + nőstény/nőstények:
Ez a legideálisabb társítás, a hím lesz a főnök, a nőstény az alárendelt, és a többi nőstény között is tud egyensúlyt hozni egy hím. Az ivartalanítást csakis tengerimalacokhoz értő doktorral végeztessük!
Tengerimalac mellé sose helyezzünk más állatot, mivel mások az igényeik és szükségleteik. (Pl. Nyúl-tengerimalac: A nyúl halálosan megrúghatja a tengerimalacot. Vagy akár a hörcsög-tengerimalac: a hörcsög éjszakai állat, a tengerimalac óránkénti ritmusban él. A hörcsög magevő és területvédő, a tengerimalac fűevő és ő nem védi annyira a saját területét.)